خدمات دیتا سنتر در آرک فاوا

خدمات دیتا سنتر یا مراکز داده آرک فاوا، به نصب و راه اندازی انواع دیتا سنترها اشاره دارد. فناوری جدیدی که کمتر کسی به آن پرداخته است. دیتا سنتر (Data Center) در فناوری آی‌ تی، به مجموعه‌ ای از سرورها (هاردهای بزرگ) برای ذخیره اطلاعات و سرویس‌ ها اتلاق می شود که از طریق کابل های شبکه و لوازم جانبی مثل هاب با هم مرتبط ‌اند. تمام این مجموعه در یک محفظه مخصوص به نام رک نگهداری می‌شوند. بنابراین به مجموعه رک و متعلقات آن دیتاسنتر می‌گویند.

به زبان دیگر، به محل قرارگیری تعداد انبوهی از سرورهای کامپیوتری گفته می شود. این سرورها بی وقفه و در کنار هم، امور مربوط به ذخیره‌ سازی اطلاعات، پردازش دیتاها، انتقال داده‌‌ها و رایانش را انجام می‌دهند.

دوربین‌ های نظارتی و امنیتی CCTV

اهمیت دیتا سنتر برای کسب و کار و سازمان‌ ها

در چند دهه اخیر، استفاده از کامپیوترها و دسترسی آسان به اینترنت فراگیر شد. از این رو روند بسیاری از کارها مثل، خرید و فروش، ثبت اطلاعات، تجارت و کلیه امور اداری به کامپیوتر و اینترنت وابسته است. هر نوع اختلال و بی توجهی به این موارد می تواند شما را از صحنه رقابت و توسعه کسب و کار کنار بزند. با توجه به توسعه تکنولوژی و افزایش رقبا در صنعت آنلاین، تقاضا برای خدمات دیتاسنترها افزایش یافته است. به جرئت می توان گفت، دیتاسنترها نقش بسیاری مهمی در حوزه اقتصاد دیجیتال، فعالیت‌های مهم دولت‌ها، جوامع و توسعه کسب و کارها ایفا می‌کنند.

CRM  یا مدیریت ارتباط با مشتری، ایمیل ها و پست های الکترونیک، برنامه‌ریزی منابع سازمانی (ERP)، ذخیره‌ سازی انواع اطلاعات، تهیه بک آپ و  نسخه پشتیبان، انواع خدمات ارتباطی، عملکرد شبکه و سیستم ویپ، اشتراک گذاری فایل‌ ها، هوش مصنوعی، انتقال، پردازش دیتاها، صنعت رایانش ابری و مجازی سازی و … تنها بخشی از  کاربردهای مراکز داده  در سازمان‌ها و شرکت‌های مختلف است.

حجم فعالیت برخی از این مراکز به حدی زیاد است که گاهی تا ۱۰ سرور کامپیوتری نیز جوابگوی نیاز آنها نیست. در نتیجه فقط یک شبکه عظیمی از صدها تا هزاران سرور کامپیوتری می تواند از عهده تامین نیازهای این سرویس‌ها برای ذخیره‌سازی و ادامه فعالیت ها  بر بیایند.

خدمات پسیو

آرک فاوا در این راستا چه خدماتی ارائه می دهد؟

آرک فاوا به عنوان یک شرکت معتبر در زمینه طراحی، تامین تجهیزات و راه اندازی انواع دیتا سنتر، خدمات مختلفی را به شما ارائه خواهد کرد. در ابتدا کارشناسان تیم آرک فاوا، نیاز سازمان شما را براورد می کنند و با توجه به بودجه شما، دیتا سنتر و مرکز داده مورد نیاز سازمان شما را طراحی و راه اندازی خواهند کرد.

خدمات دیتا سنتر آرک فاوا، زیر نظر افراد متخصص انجام می گیرد و پشتیبانی از آن را نیز بر عهده خواهند داشت. آرک فاوا مفتخر است با تکیه بر دانش روز و بهره وری از افراد متخصص می تواند یک دیتا سنتر هم تراز با دیتا سنترهای بزرگ بین المللی برای سازمان شما طراحی و راه اندازی نماید. با ما تماس بگیرید.

تاخدمات مرکز داده در آرک فاوا

خدمات مرکز داده آرک فاوا، به نصب و راه اندازی انواع دیتا سنتر ها اشاره دارد. فناوری جدیدی که کمتر کسی به آن پرداخته است. مرکز داده یا دیتا سنتر (Data Center) در فناوری آی‌ تی، به مجموعه‌ ای از سرورها (هاردهای بزرگ) برای ذخیره اطلاعات و سرویس‌ ها اتلاق می شود که از طریق کابل های شبکه و لوازم جانبی مثل هاب با هم مرتبط ‌اند. تمام این مجموعه در یک محفظه مخصوص به نام رک نگهداری می‌شوند و به کل آن دیتاسنتر می‌گویند. 

دوربین‌ های نظارتی و امنیتی CCTV

در حقیقت مرکز داده، به محل قرارگیری تعداد انبوهی از سرورهای کامپیوتری گفته می شود. این سرورها بی وقفه و در کنار هم، امور مربوط به ذخیره‌ سازی اطلاعات، پردازش دیتاها، انتقال داده‌ ها و رایانش را انجام می‌دهند.مین تجهیزات

اهمیت مرکز داده برای کسب و کار و سازمان‌ ها

در چند دهه اخیر، استفاده از کامپیوترها و دسترسی آسان به اینترنت فراگیر شد. از این رو روند بسیاری از کارها مثل، خرید و فروش، ثبت اطلاعات، تجارت و کلیه امور اداری به کامپیوتر و اینترنت وابسته است. هر نوع اختلال و بی توجهی به این موارد می تواند شما را از صحنه رقابت و توسعه کسب و کار کنار بزند. با توجه به توسعه تکنولوژی و افزایش رقبا در صنعت آنلاین، تقاضا برای خدمات مراکز داده‌ افزایش یافته است. به جرئت می توان گفت، دیتاسنترها نقش بسیاری مهمی در حوزه اقتصاد دیجیتال، فعالیت‌های مهم دولت‌ها، جوامع و توسعه کسب و کارها ایفا می‌کنند.
CRM یا مدیریت ارتباط با مشتری، ایمیل ها و پست های الکترونیک، برنامه‌ریزی منابع سازمانی (ERP)، ذخیره‌ سازی انواع اطلاعات، تهیه بک آپ و نسخه پشتیبان، انواع خدمات ارتباطی، عملکرد شبکه و سیستم ویپ، اشتراک گذاری فایل‌ ها، هوش مصنوعی، انتقال، پردازش دیتاها، صنعت رایانش ابری و مجازی سازی و … تنها بخشی از کاربردهای مراکز داده در سازمان‌ها و شرکت‌های مختلف است.
حجم فعالیت برخی از این مراکز داده به حدی زیاد است که گاهی تا ۱۰ سرور کامپیوتری نیز جوابگوی نیاز آنها نیست. در نتیجه فقط یک شبکه عظیمی از صدها تا هزاران سرور کامپیوتری می تواند از عهده تامین نیازهای این سرویس‌ها برای ذخیره‌سازی و ادامه فعالیت ها بر بیایند.

خدمات پسیو

آرک فاوا در این راستا چه خدماتی ارائه می دهد؟

آرک فاوا به عنوان یک شرکت معتبر در زمینه طراحی، تامین تجهیزات و راه اندازی انواع دیتا سنتر، خدمات مختلفی را به شما ارائه خواهد کرد. در ابتدا کارشناسان تیم آرک فاوا، نیاز سازمان شما را براورد می کنند و با توجه به بودجه شما، دیتا سنتر و مرکز داده مورد نیاز سازمان شما را طراحی و راه اندازی خواهند کرد.

خدمات مرکز داده آرک فاوا، زیر نظر افراد متخصص انجام می گیرد و پشتیبانی از آن را نیز بر عهده خواهند داشت. آرک فاوا مفتخر است با تکیه بر دانش روز و بهره وری از افراد متخصص می تواند یک مرکز داده هم تراز با دیتا سنترهای بزرگ بین المللی برای سازمان شما طراحی و راه اندازی نماید. با ما تماس بگیرید.

متا: خدمات مرکز داده آرک فاوا، به مسئله طراحی و راه اندازی انواع دیتا سنترها با توجه به نیاز سازمان شما می پردازد. انواع مراکز داده با تکیه بر دانش و تکنولوژی روز دنیا برای شما نصب و راه اندازی می گردد.