نحوه پیدا کردن آدرس IP گوشی‌ های همراه به چه صورت است؟

پیدا کردن آدرس IP گوشی‌ های همراه، کار چندان سختی نیست. با توجه به سیستم عامل گوشی همراه تان، نحوه پیدا کردن آدرس آی پی را به شما آموزش خواهیم داد. با ما همراه باشید:

نحوه پیدا کردن آدرس IP گوشی‌‌های اندرویدی

در زیر به شیوه پیدا کردن آدرس IP گوشی‌ های همراه اندرویدی پرداخته‌ ایم. این آموزش، بر اساس عملکرد گوشی همراه پیکسل و اندروید 11 تهیه شده است. بنابراین با توجه به دستگاه مورد استفاده شما، مکان و نام منوها می‌ تواند متفاوت باشد.

اپلیکیشن “Settings” را اجرا کنید. سپس به “Network & internet > Wi-Fi” بروید. اگر تا کنون به شبکه وای‌ فای خود متصل نشده‌ اید، آنگاه باید این کار را انجام دهید. نام شبکه را لمس کرده و سپس بخش “Advanced” را بسط دهید. در اینجا در زیر “Network Details” می‌توانید آدرس IP و سایر اطلاعات دیگر دستگاه خود را مشاهده کنید. اگر هم آدرس IPv6 موجود باشد، در پایین صفحه، نشان داده خواهد شد.

نکته: تمامی گوشی های اندروید و به ویژه سامسونگ، با روش مشابه کار می کنند. از این رو پیدا کردن آی پی در سایر گوشی های اندروید، با همین روش امکان پذیر است.

نحوه پیدا کردن آدرس آی پی در گوشی های همراه آیفون

چنانچه به دنبال راهی برای پیدا کردن آدرس آی پی در گوشی های همراه آیفون هستید، باید مسیر زیر را طی کنید:

به “Settings > Wi-Fi” بروید. اگر به شبکه خانگی خود متصل نشده‌ اید، آنگاه باید این کار را انجام دهید. نام شبکه خود را لمس کرده تا به گزینه‌ ها و اطلاعات بیشتری در رابطه با آن، دسترسی پیدا کنید. در اینجا می‌ توانید فیلد “IP Address” را که در زیر هدر IPv4 Address قرار دارد، مشاهده کنید.

با توجه به نوع شبکه مورد استفاده شما، شاید بتوانید که هدر “IPv6 Address” را نیز مشاهده کنید.

مطالب مرتبط با این مقاله:

نحوه پیدا کردن IP سیستم

نحوه پیدا کردن IP و Mac address تلفن سیسکو