غیر فعال کردن مک آدرس تصادفی در اندروید

مک آدرس تصادفی در اندروید را به راحتی و با چند کلیک ساده، می توانید غیر فعال کنید. در این حالت اگر دستگاه از مک آدرس تصادفی استفاده کند، روتر نمی‌تواند آن را شناسایی کند و نمی‌توانید از تنظیمات خاص مک برای دستگاه‌ استفاده کنید. همچنین اگر روتر را پیکربندی کرده باشید تا همیشه یک آدرس IP ثابت را به دستگاهی در شبکه محلی‌ اختصاص بدهد، باید آن IP را به مک آدرس یک دستگاه خاص پیوند بدهید.

برای غیر فعال‌ کردن مک آدرس تصادفی در دستگاه اندرویدی به تنظیمات بروید. بسته به نوع گوشی و نسخه اندروید، وارد Wi-Fi & Network،اConnections یا Network & Internet بشوید.

برای مشاهده‌ی شبکه‌های وای‌فای، گزینه‌ Wi-Fi را لمس کنید.

هنگامی که نام شبکه‌ی مورد نظر را در فهرست دیدید، روی آیکون چرخ‌دنده در سمت راست آن بزنید.

اکنون وارد بخش Advanced شوید و سپس گزینه Privacy را انتخاب کنید.

در گوشی‌های وان‌پلاس و پیکسل باید گزینه‌ی Use device MAC را انتخاب کنید. در گوشی‌های سامسونگ پس از انتخاب MAC address type، گزینه‌ی Phone MAC را لمس کنید. اگر برند دستگاه چیز دیگری است، دنبال گزینه‌ای بگردید که در آن به MAC اشاره شده باشد و سپس آن را فعال کنید.

پس از انجام این کار می‌توانید از تنظیمات خارج شوید. هرگاه خواستید در یک شبکه وای‌فای جدید از مک آدرس ثابت و حقیقی‌ استفاده‌ کنید، باید با استفاده از همین روش، مک آدرس تصادفی را غیر فعال کنید.

اگر از آیفون یا آیپد استفاده می‌کنید، دستگاهتان مک آدرس ثابت را به مک آدرس تصادفی تغییر می‌دهد. می‌توانید در هنگام نیاز این گزینه را در دستگاه‌های اپل خاموش کنید.

محتوای مرتبط:

تنظیم اکانت ایمیل برای گوشی های اندروید